Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

Piłka(wka) od szatni:Damian Brzeziński

2 miesiące temu | 31.03.2023, 10:00
Piłka(wka) od szatni:Damian Brzeziński

Dzisiejszym rozmówcą jest Damian Brzeziński-26-letni lewy obrońca lubiący grać wyżej. Fan Premier League i Manchesteru United.

R: Cześć Damian.

D:Siemanko.

R:Pierwsze pytanie. Jak zaczęła się twoja przygoda w Piłkawce.

D:Po przyjeździe do Białegostoku stwierdziłem, że chciałbym pograć w jakichś ligach i tak zacząłem od BLS, później Podlaskiej Ligi Piłkarskiej, aż w tamtym roku dołączyłem do Perspektywy Łomża. Jednak dojazdy na treningi plus dalekie wyjazdy w weekendy na mecze trochę mi pokomplikowały sprawy, wiec zdecydowałem dołączyć do Piłkawki 🙂 i kontynuować przygodę z A klasa.

R:Jak wspominasz swój debiut?

D:Jeszcze nie miałem debiutu😊 Aktualnie zacząłem treningi i przygotowania z drużyną przed druga rundą (rewanżową), ponieważ jestem w drużynie stosunkowo od niedawna, ale mam nadzieje na jak najszybszy debiut i pokazanie na co mnie stać.

R:Jak przyjęła cię drużyna?

D:Bardzo dobrze, widać, że w drużynie każdy chce pomóc w aklimatyzacji, każdy podpowiada, naprawdę czuć rodzinną atmosferę, a to jest bardzo ważne.

R:Trenowałeś coś oprócz Piłki?

D:Przygodę ze sportem zaczynałem od tenisa stołowego, jeździłem na przeróżne turnieje jednak piłka zawsze była ważna w moim życiu.

R:Jak zacząłeś z tenisem?

D:Tenis stołowy to można powiedzieć mój rodzinny sport, tata oraz moje rodzeństwo każdy z nas grał lub gra nadal z mniejszymi i większymi sukcesami, więc patrząc jako dziecko i mnie to wkręciło, jednak zdecydowałem, że więcej przyjemności i pozytywnych emocji z rywalizacji dostarcza mi piłka nożna😊 Teraz jedynie zamieniłem rakietkę to tenisa stołowego na hobbystyczne granie w Squasha.

R:Miałeś jakieś sukcesy?

D:Zdarzyło się wygrać puchar w turniejach jak jeszcze grałem w Łomży, ale to w debla, indywidualnych sukcesów jako takich nie miałem.

R:Zostawmy na chwilę sport. Czym zajmujesz się prywatnie?

D:Aktualnie pracuje w laboratorium na Uniwersytecie Medycznym, kończyłem Biologię Molekularną, więc pracuje w zawodzie. Jestem również w trakcie pracy nad rozprawą doktorską, jednak od jakiegoś czasu zacząłem się interesować światem IT i w wolnym czasie doszkalam się również z tej dziedziny.

R:Opowiedz coś więcej o pracy?

D:U mnie w pracy prowadzimy badania m.in na szczurach laboratoryjnych testujemy wpływ różnych substancji takich jak witaminy, glukoza na metabolizm np. Mózgowia w cukrzycy. Nasze badania skupiają się również wokół stresu oksydacyjnego. Ostatnio badaliśmy również Właściwości antyglikozydacyjne amantadyny.

R:A IT? Od czego się zaczęło?

D:Do IT przekonałem się na studiach gdy miałem przedmiot bioinformatyka, od tamtego czasu ten świat zaczął mnie interesować, ponieważ było to połączenie czegoś co lubię i robię na co dzień plus zauważyłem jaki to ma potencjał.

R:Badania, IT piłka nożna.

Jak znajdujesz czas na to wszystko?

D:I jeszcze żona😂😂 ja jestem typem człowieka, który nie potrafi siedzieć w miejscu, muszę mieć dużo na głowie, dużo planów wtedy wiem jak to poukładać i jak znaleźć na wszystko czas. Wszystkie dodatkowe zajęcia i treningi są tak ustawione, aby ze wszystkiego skorzystać maksymalnie jak najwiecej, wiec bez obaw czas na trening zawsze będzie.

R:Skąd bierzesz na to energię?

D:Szczerze właśnie z tych wszystkich rzeczy, myśl że mam co robić napędza mnie do działania i daje dużo energii. Pije tez sporo yerby.

R:Z kogo bierzesz przykład.

D:Myśle, że najwięcej z własnego taty, on również jest nieustępliwą i pracowitą osobą.

R:Zbliżamy się do końca także szybkie strzały

Wyrównany i trzymający w emocjach mecz czy wysokie i pewne zwycięstwo?

D:Wysokie i pewne zwycięstwo😃

R:Wybić piłkę z linii bramkowej w końcówce i zapewnić remis czy strzelić bramkę na wagę 3 punktów?

D:I tu jest mój problem, ponieważ jak wspomniałem lubię również wyjść do przodu, wiec jednak strzelić bramkę.

R:Wyobraź siebie że grasz mecz o wszystko.

Rzut wolny w 89 minucie przy wyniku 0:0

Możesz wybrać dowolnego piłkarza.

Kogo wybierasz?

D:David Beckham🔥

R:I na koniec słowa do czytelników.

D:Dużo słońca i radości w Waszych głowach i domach oraz wciąż obserwujcie naszą drużynę i dopingujcie! Pozderki😄

R:Dzięki za wywiad.

D:Dzięki.

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Srebrny
Sponsor Brązowy
Sponsor Techniczny
Partner Technologiczny
Partnerzy