Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

Piłka(wka) od szatni: Piotr Nowiński

2 miesiące temu | 27.11.2022, 12:41
Piłka(wka) od szatni: Piotr Nowiński

Dzisiejszym rozmówca będzie Piotr Nowiński.

R: Cześć Piotrek.

P:Siema.

R: Na początku powiedz coś o sobie.  Pozycja, na której grałeś?

P:Siemka, mam na imię Piotrek. Mam 25 lat. Jestem lewonożnym środkowym obrońcą, w Piłkawce jestem od maja zeszłego roku. Jest to mój debiutancki klub jeśli chodzi o przygodę z piłką nożną, jak i pełnowymiarowe boisko. Wcześniej grywałem raczej tylko na orlikach bądź mniejszych boiskach.

R:Jak trafiłeś do Piłkawki?

P:Raczej był to dość spontaniczny pomysł, który zrodził się w mojej głowie. Chciałem spróbować swoich sił na dużym boisku. Napisałem do Prezesa Piłkawki o możliwość treningu w klubie. Zostałem miło przyjęty od początku. Po miesiącu treningów udało mi się zadebiutować. To była dobra decyzja.

R:Jak wspominasz swój debiut?

P:To był upalny dzień, wyjazdowy mecz w Wyszkach z tamtejszą Iskrą. Zagrałem cały mecz na pozycji pół lewego obrońcy (graliśmy 3-5-2). Mimo przegranej usłyszałem kilka pochwał od kolegów z drużyny, co mnie dodatkowo zmotywowało do dalszej pracy na treningach. Nie ukrywam, że czułem satysfakcję.

R:Debiut i od razu pierwszy skład. Jak się wtedy czułeś?

P:Przed ogłoszeniem składów na mecz, nie spodziewałem się, że zacznę od początku. Byłem lekko zaskoczony ale i mega podekscytowany. Lekki stres był, ale nie brałem tego do głowy. Nie czułem się sparaliżowany. Mimo braku ogrania, chciałem dać z siebie to czego się dotychczas nauczyłem na treningach.

R:I od tamtego czasu zacząłeś już grać regularnie?

P:Nie, nadal bywało różnie. Trochę powędrowałem po pozycjach wchodząc z ławki. Po zmianie trenera przed startem sezonu w 2021 r., coraz częściej zaczynałem od początku, by z czasem stać się podstawowym wyborem na pozycji środkowego obrońcy.

R:Trenowałeś coś wcześniej? Oczywiście oprócz piłki.

P:Trochę siatkówkę w gimnazjum, ale bez fajerwerków.  W sumie głównie piłka nożna. Regularnie zacząłem ją trenować dopiero w Piłkawce, fajnie wyszło.

R:A masz kogoś, na kim się wzorowałeś?

P:Jeśli chodzi o kogoś znanego, to nie mam takiej osoby. Generalnie futbol zacząłem dokładnie śledzić od czasów Ronaldinho w Barcelonie, ale wtedy chyba większość dzieciaków była nim zafascynowana.

R:Intrygujące, a jak jesteśmy przy znanych osobach To czy chciałbyś być z czegoś znany albo zapamiętany? Jeśli tak to z czego?

P:Hmm szczerze nie zastanawiałem się jeszcze nad tym. Kto wie może w przyszłości uda mi się z czegoś zasłynąć, raczej w kwestiach naukowych, bo jestem absolwentem uczelni medycznej i z wykształcenia diagnostą laboratoryjnym, więc w tym kierunku mogę nadal podążać.

R:Czym zajmuje się taki diagnosta?

P:W pracy zawodowej szeroko pojętymi badaniami głównie krwi od pacjentów. Jednak nie jest to ściśle określone, gdyż równie dobrze mógłbym pisać prace naukowe i definiować nowe odkrycia związane ze zdrowiem.

R:Czyli możliwe że w przyszłości będziesz odkrywca czegoś nowego w tej dziedzinie?

P:Trudne pytanie, na razie wiąże swoje życie z pracą w laboratorium, czyli typowo w zawodzie. Jest to możliwe, by odkryć coś nowego, świat pędzi do przodu i wszystko w tej branży się rozwija, jednak nie myślę teraz aż tak o tym.

R:Wróćmy jeszcze do tematów piłkarskich Śledzisz mundial? Jeżeli tak, to komu kibicujesz?

P: Śledzę, choć nie tak bardzo, jak poprzednie wielkie turnieje. Oglądam mecze wybiórczo. Komu kibicuje? Wiadomo, że naszym Orłom. A tak to poza Nami mam zwyczaj wspierania słabszych w starciach z teoretycznie silniejszymi.

R:Kto twoim zdaniem wejdzie do finału i jak się zakończy to starcie?

P:Hiszpania kontra Francja. Wygra Hiszpania 2:1 w podstawowym czasie gry.

R:Interesujący typ, a co z Polską? Gdzie skończy rywalizację?

P:Znając już dzisiejszy wynik meczu z Arabią. Istnieje realna szansa na awans z grupy. Myślę, że będzie to 1/8 finału.

R:Zbliżamy się do końca także szybkie strzały.  Wyrównany i trzymający w emocjach mecz czy wysokie i pewne zwycięstwo?

P:Wyrównany i trzymający w emocjach

R:Wybić piłkę z linii bramkowej w końcówce i zapewnić remis czy strzelić bramkę na wagę 3 punktów?

P:Strzelić bramkę na wagę 3 punktów.

R:Wyobraź siebie że grasz mecz o wszystko. Rzut wolny w 89 minucie przy wyniku 0:0. Możesz wybrać dowolnego piłkarza Kogo wybierasz?

P:Pewnie Messi haha.

R:Na zakończenie jakiś słowa do czytelników?

P:Dużo uśmiechu i luzu na każdy dzień i śledźcie Piłkawkę, wkrótce będzie się działo!

R:Dzięki za wywiad.

P:Również dziękuję.

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Srebrny
Sponsor Brązowy
Sponsor Techniczny
Partner Technologiczny
Partnerzy