Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

KS Sokoły: przedstawienie rywala

2 miesiące temu | 08.09.2022, 13:41
KS Sokoły: przedstawienie rywala

Kolejne spotkanie Keeza Klasy A rozegramy w Sokołach w sobotę o godzinie 16:45.Nie będzie to nasza pierwsza wyprawa do miejscowości w powiecie wysokomazowieckim. O historii starć i przeciwniku słów kilka...

Pierwszy mecz pomiędzy naszymi zespołami odbył się 31 października 2020 roku. Mecz wyjazdowy na ciężkim terenie zakończył się wygraną gospodarzy 4:2. Dwie bramki zdobył, obecnie zmagający się nadal z kontuzją, Filip Olszewski. Niezawodna szybkość pozwoliła urwać się obrońcom i zaliczyć dublet. Niestety, to było za mało. Piękny gol z rzutu wolnego gracza z Sokół podciął nam wtedy skrzydła.

W rundzie wiosennej ponownie udaliśmy się do Sokół, tym razem grając w roli gospodarza. Mecz został zweryfikowany jako walkower na korzyść gości, ale na boisku również oni byli lepsi. Wynik 1:3 podkreślał, kto zasłużył na zwycięstwo.

 Następny sezon miał przynieść lepsze rezultaty i tak było, ale jedno się nie zmieniło— porażki w Sokołach. Dotkliwa lekcja, którą wtedy otrzymaliśmy, pamiętamy do dziś. Po tamtym meczu nie można było doszukać się żadnych optymistycznych akcentów. Zółto-niebiescy w każdym aspekcie gry byli zespołem bardziej zdecydowanym, zdyscyplinowanym i głodnym bramek. Mecz zakończył się wynikiem6:0.

Jedyne nasze zwycięstwo zanotowaliśmy w sparingu przed rundą wiosenną, konkretne wzmocnienia zespoły przyniosły efekt w grach kontrolnych. Jednak w lidze ponownie lepszym okazał się zespół z Sokół. Ciężki psychicznie mecz dla naszego zespołu, okupiony poważnym urazem środkowego obrońcy, który jeszcze przed pierwszym gwizdkiem trafił do szpitala, a także kontuzją jedynego bramkarza, nie zwiastował dobrego wyniku. Tak też było - 2:7 to najniższy wymiar kary.

W tym sezonie obie ekipy mają już za sobą starcia w Okręgowym Pucharze Polski. KS Sokoły rywalizowały z niezrzeszonym zespołem, Biel Sonarol Jeziorka, które wyszły zwycięsko z tej rywalizacji 5:2. W lidze natomiast odbyli wyjazd na bardzo trudny teren w Turośni Kościelnej. Trzeba przyznać, że dzielnie walczyli o choćby jeden punkt i byli naprawdę blisko.

Jak sam trener Kozikowski wspomniał w wywiadzie dla klubowej telewizji Turośnianki, w tym sezonie chce stawiać bardziej na młodzież i powoli wprowadzać ją do seniorskiej piłki. Możemy spodziewać się w takim wypadku wielu piłkarzy o statusie młodzieżowca po obu stronach barykady.

A jak będzie? O tym przekonamy się już w sobotę!  

Udostępnij